img
Home / Parfüm Markaları ve Bilgiler / Yasemin Kokulu Parfümler Etki Gösterebilir

Yasemin Kokulu Parfümler Etki Gösterebilir

Bakımına özen gösteren kadın ve erkeklerin asla vazgeçemeyeceği ürünlerden biri olan parfüm, bundan yaklaşık 5000 yıl öncesinde icad edilmiştir. Eski çağda yaşayan insanlar çeşitli bitkilerin yağlarını çıkararak günümüzde endüstri haline gelen parfümün ilk adımlarının atılmasında yardımcı olmuşlardır. Günümüzde parfümlerinde tür ve şekilleri her geçen yıl yenilenmektedir. Bu yeni çıkan modelleri bakımlı olmak isteyen bayan ve erkekler, sıklıkla takip etmektedir.

Parfümler günümüzde hemen her mağazada bulunabilmektedir; ancak bazı parfümlerde kullanılan kimyasal maddeler insan sağlığını tehdit ettiği için uzmanlar tarafından önerilmemektedir. Parfüm seçerken ürünün orijinalliğini kontrol etmeniz sizlerin yararına olacaktır. Bu yazımızda özellikle bayanların oldukça fazla tercih ettiği yasemin kokulu parfümlerin çeşitleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Yasemin Kokulu Parfümler

  • Loccitane Jasmin Bergamote
  • Elie Saab Le Parfüm
  • Chanel Allure eau de parfum
  • Annick Goutal Le Jasmin
  • Thierry Mugler Alien

Loccitane Jasmin Bergamote: Fransız bir firma tarafından üretilen bu parfüm, Portakal çiçeği, orkide, amber, sandal ağacı, vanilya, dut ve nergis gibi oldukça hoş kokulara sahip olan bitkilerin özlerinden üretilmektedir. Parfümün oldukça yüksek olan kalıcılık süresi ise tercih nedenlerinin başında bulunmaktadır.

Elie Saab Le Parfüm: Oldukça güçlü bir kokuya sahip olan bu parfümün küçük bir damlası bile oldukça yoğun bir özellikte olmaktadır. Çeşitli çiçek özlerinin odunsu bir koku ile birleştirildiği ürün ülkemiz bayanları tarafından da oldukça fazla kullanılmaktadır.

Chanel Allure eau de parfum: Mandaline, bergamor, şeftali, limon, nilüfer, gül, yasemin, manolya, sandal ağacı ve vanilya gibi ürünlerin özleri ile oluşan bu parfüm, tüm cilt tipleri ile uyumlu olmaktadır. 100 ml olarak satılan bu ürün oldukça uzun olan kalıcılığı ile bilinmektedir.

Annick Goutal Le Jasmin: 10 ml olarak satışa sunulan bu ürün, yasemin ve portakal çiçeği bitkilerinin oldukça hoş kokan özlerinin karışımı ile elde edilmektedir. Ürün etkileyici kokusu ve kalıcılığı ile bilinmektedir.

Thierry Mugler Alien: Oldukça baş döndüren bir özelliğe sahip olan Thierry Mugler Alien, mandaline, portakal, yasemin, kaşmeran ağacı ve beyaz amber gibi parfüm sektörünün en çok kullanılan ürünlerini içinde barındırmaktadır. Ürün ülkemizde birçok mağazada satılmakta ve oldukça fazla tercih edilmektedir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

It is main inner container footer text