img
Home / Parfüm Markaları ve Bilgiler / Dünyaca Ünlü Erkek ve Bayan Parfüm Markaları

Dünyaca Ünlü Erkek ve Bayan Parfüm Markaları

Parfümler herkesin kullandığı kozmetik ürünler arasında yerini almaktadır. Parfüm hoş kokunun yanında etkilenmeyide sağlar.  İnsanın kokusu, kişiliğini yansıtan en büyük özelliğidir. Bilimsel araştırmalar uzun yıllardır görüşmediğiniz bir kişinin ismini unutsanız bile kokusunu asla unutmayacağınızı kanıtlamıştır.

Her kokuyu barındıran ve çeşit çeşit olan parfümler kullanacak insanın kişiliğini de ön plana çıkarır. Kadın erkek her kesimin severek kullandığı parfümler  esansiyel yağlar kullanılarak yapılmaktadır. Bunlardan en çok bilineni afrodizyak etkili parfümlerdir. Kokusu ve çeşit fazlalığı olmasından dolayı ise çok fazla tercih edilmektedir.  En keskin kokuya sahip parfümlerin içerisinde lavanta, yasemin, portakal gibi esanslar yer almaktadır. Herkes kişiliğine uygun parfümü arar.

Dünyadaki Bazı Parfüm Markaları

Gün geçtikçe daha çok çeşitlenen parfümler ise insanları kararsızlığa götürür. Bazı parfüm markalarından bahesedecek olursak eğer;

Chanel parfüm içeriğinde bulunan gül, yasemin, müge, meşe, kehribar, sandal ağacı, ylang ylang ve iris gibi bitkilerden dolayı kadınların en çok tercih ettiği ve erkekleri etkilediği parfüm olarak bilinmektedir.

Dior Hypnotic Poison Eau parfüm ise kadınların vazgeçemediği bir diğer parfümlerden biridir. İçerisinde hindistan cevizi, badem, vanilya, yasemin, misk, erik, kayısı, brezilya gül ağacı özleri bulunmaktadır. Keskin kokusu ile herkesi cezbetmektedir.

Calvin Klein Obsession Eau de parfüm ise içerisinde barındırdığı egzotik baharatlar, tütsü, civet, vanilya, portakal çiceği, kişkiş, fesleğen, bergamot, mandalina ve sedir ağacı esasları ile kadınların en gözde parfümleri arasındadır.

Şehvetli ve keskin kokusu ile Coco Chanel vanilya özü ile bakışları üzerine çekmeyi bilen kadınların kullandığı parfümdür.

Loverdose by Diesel ise aşk iksiri olarak bilinmektedir. Bağımlılık yapan kokusu içerisindeki yasemin çiçekleri ile bütünleşmiş ve kadınların çekiciliğini ön plana çıkartmayı hedeflemiştir.

Bütün erkekleri baştan çıkarıcı olarak bilinen YSL Opium ise tüm zamanların en iyi esanslı parfümlerindendir. Mandalina, hindistancevizi ve şampanya gibi bitkilerin harmanlaması olarak üretilen bu parfüm bağımlılık yapma konusunda birebirdir.  Erkek parfüm markalarına  değinecek olursak eğer kadınlar üzerinde en çok etkiye sahip olan Venux parfümünü örnek verebiliriz.  Erkeksi bir kokusu olan misk ise kadınlar üzerinde oldukça büyük etki yaratmaktadır. Pek çok kadın erkeksi kokuyu çekici bulur. Bu baz alınarak yapılmış parfümlerde ise misk esansı daha ağırlıklıdır.

Tom Ford Noir’in erkeksi kokusu olarak yapılan parfümü kadınların en favori parfümüdür.

Burberry The Beat For Men parfümü enerji verici özelliği ile kişiliği yansıtacak bir parfümdür. Karabiber kokusunun verdiği enerji hem erkekleri hem de kadınları oldukça etkilemekte ve yüksek enerji vermektedir. Diğer en çok tercih edilen parfümler arasında yasemin kokusunun hafifliği ile başları döndüren Yves Saint parfümüdür. Duyarlı erkeklerin en çok tercihleri arasında yer alan bu parfüm narin kokusu ile kadınların kalbini yumuşaltmayı ve onları cezbetmeyi oldukça iyi başarmaktadır.

Dünyanın En Pahalı 3 Parfümü

  1. DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragnence Bottle: 14 Ayar beyaz ve sarı altın içeren şişesi ile dikkatleri üzerine çeken bu parfüm yaklaşık 1 milyon $ gibi rakamlar ile alıcıya çıkmaktadır.
  2. Clive Christian No. 1 Imperial Majesty Perfume: Üretici firma tarafından yılda sadece 10 adet üretilen bu ürünün şişesi 5 karatlık elmastan olmaktadır.
  3. Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes: Pahalı bir fiyata sahip olan ürünün diğer bir adı kutsal göz yaşı olmaktadır. Şişe piramit şeklinde bir yapıya sahiptir.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

It is main inner container footer text