img
Home / Parfüm Markaları ve Bilgiler / Gecenin Kraliçesi Çiçeği Nadir Parfümlerden

Gecenin Kraliçesi Çiçeği Nadir Parfümlerden

Gecenin Kraliçesi Çiçeği Nedir?

Özellikle Hindistan, Japonua ve Çin gibi ülkelerde yetiştirilmekte olan gecenin kraliçesi, dünya çapında oldukça önem verilen çiçek türleri arasında bulunmaktadır.

Kaktüs bitkisinin bir türü olarak bilinen bu çiçek, oldukça kolay olan bir yetiştirme tarzına sahip olsa da yılda sadece bir kere yapraklarını açmaktadır. Çiçeğin açmasına yakın bir zamanda oldukça irileşen tomurcuklar kısa bir sürede çiçeğin şeklini meydana çıkarmaktadır. Açtıktan sonra sadece bir gece canlı kalan bu çiçek tam 1 yıl sonra tekrar uykuya dalmaktadır. Çiçeğin uzun süreler boyunca beklenmesine rağmen sadece bir gece yaşaması ise değerini fazlasıyla arttırmaktadır. Hindistan halkı gecenin kraliçesi çiçeğinin açtığı süre boyunca edilen duaların kabul olacağını söylemektedir. Bu yüzden ülke çapında çiçeğin bulunduğu yerlerde yılda bir kez oldukça büyük bir kalabalık olmaktadır. Gecenin kraliçesi çiçeği Hindistan halkının tanrı olarak kabul ettiği Brahma Kamal, adı ile anılmaktadır. Japon halkı ise gecenin kraliçesi çiçeğine “Ayın altındaki güzellik” ismini vermişlerdir.

Gecenin Kraliçesi Parfüm Yapımında Kullanılabiliyor

Uzun yıllardır anlatılan bir efsaneye göre bu çiçeğin açtığını sadece şanslı insanlar görebilmektedir. Ayrıca bu çiçek parfüm yapımında da kullanılmaktadır. 365 gün içinde sadece bir gece açan bu çiçeği görenin de şanslı olmadığı söylemek pek mümkün olmayacaktır.

Gecenin kraliçesi çiçeğinin bakımı: Çiçeğin uzun süreler boyunca yaşaması için günde en az 5 saat boyunca güneş görmesi gerekmektedir. Öğle vaktinde meydana gelen güneşte zararlı ışınlar bir hayli fazla olduğu için bu sürede çiçeğin gölge bir yerde muhafaza edilmesi önerilmektedir. Çiçeğin düzen olarak sulanmasında ömrünü uzatan faktörlerden biri olmaktadır. Ancak bu çiçek aşırı miktarda suya maruz kaldığı zaman ise solabilmektedir. Kış aylarında pek bir su istemeyen bu çiçek oldukça hasas olduğu için özenli bir şekilde muhafaza edilmelidir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

It is main inner container footer text