img
Home / Parfüm Markaları ve Bilgiler / Fulya Çiçeği Kokulu Parfümler Nergis Çiçeği Biliniyor

Fulya Çiçeği Kokulu Parfümler Nergis Çiçeği Biliniyor

Dünya üzerinde birçok insan günlük yaşamlarında parfüm kullanırlar. Bu insanlar hem kendi kişiliklerini yansıtabilmek için, hem de etrafındaki insanlara hoş kokabilmek için parfümleri kullanırlar. Parfümler, birçok insanın günlük hayatının olmazsa olmazıdır. Aynı şekilde fulya çiçeği kokulu parfümler de öyledir.

Fulya çiçeği kokulu parfümler, fulya çiçeğinin özünün kullanılarak elde edildiği özel bir parfümdür. Fulya çiçeğinin bir diğer adı da ‘Nergis’ çiçeğidir. Çoğunlukla beyaz, turuncu ve sarı renkte açan bu çiçeklerin yüzlerce farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu çiçekler özellikle bahar aylarında çiçek açarlar, bahar aylarına özgü bir havası olan nergis çiçeğinin isminin kökeni eski Yunancadan olan ‘Narke’ kelimesinden gelir. Nehir kenarına oturduktan sonra kendi yansımasını suda görüp, kendi güzelliğinin hayranlığına kapılarak ayağı takılıp düşen Nergis’i, Tanrı, insanlar bu güzelliği unutmasın diye onu büyüleyici ‘Nergis Çiçeği’ne dönüştürdüğü söylenir. Yüzyıllardır her yere konu olmuş bu büyüleyici çiçek, her zaman en saf haliyle karşınıza çıkıp, sizleri bambaşka dünyalara alıp götürebilmektedir. Bu kelimenin anlamı eski Yunancada ‘Hissiz bırakmak, Uyuşturmak’ anlamına gelir, ki bu da fulya çiçeğinin ne kadar yoğun ve etkileyici olduğunun basit bir kanıtıdır. Bahar aylarının en bilindik kokusu olan fulya çiçeği kokusu, kadınların da en beğendiği kokulardan bir tanesidir.

Fulya Çiçeği Etkisini Saatlerce Gösterebilir

Fulya çiçeği kokulu parfümler de tıpkı diğer parfümler gibi cilt üzerine uygulandığında yaklaşık olarak 6 saat etkisini devam ettirmektedir, kıyafetler üzerinde ise kalıcılığı 10 saati geçebilmektedir. Fulya çiçeği kokulu parfümler kendilerine has etkileyici kokularıyla, fulya çiçeği kokulu parfümü kullanan kişinin etrafındakileri de kolayca etkileyebilecek bir niteliğe sahiptirler. Bu sayede fulya çiçeği kokulu parfümler yaygın bir şekilde tercih edilmektedirler. Genellikle, genç ve sakin ruhlu hanımların kullandığı fulya çiçeği kokulu parfümler, piyasada kolayca bulunabilmektedirler.  Bu nedenle son zamanlarda en çok tercih edilen parfümlerden biri fulya çiçeği kokusu parfümü olmuştur.

Özellikle bahar aylarının kokusunu taşıyan bu parfüm, bahar aylarının kokusunu seven kişilerin olmazsa olmaz tercihi haline gelmiştir. Eğer siz de kendi bahar kokulu parfümünüzü arıyorsanız, çok düşünmeyin çünkü muhtemelen en beğeneceğiniz koku fulya çiçeği kokulu parfümlerin kokusu olacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 out of 5)
Loading...

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

It is main inner container footer text