img
Home / Parfüm / En Güzel Erkek Parfümü Markaları

En Güzel Erkek Parfümü Markaları

Son yıllarda erkekler kişisel bakımlarına en ez bayanlar kadar önem vermeye başladı. Bu nedenle günümüzde kişisel bakım ürünlerinin sayısının ve türlerinin gittikçe arttığını görebilmekteyiz. Bu ürünlerin içinde en çok kullanılanların biri de parfüm olmaktadır. Yüzyıllar öncesine uzanan bir maziye sahip olan parfümler her tarihi dönemde insanların çevresine güzel kokular saçması için üretilmişlerdir. Eski dönemlerde çeşitli bitki ve yağların karışımları ile oluşturulan parfümler günümüzde ise laboratuvar ortamlarında üretilmektedir.

Parfüm kullanıcının cildine doğrudan temas ettiği için, üreticiler yapım aşamasında zarar verecek herhangi bir maddeyi kullanmamaktadırlar. Ancak gerekli yetkisi bulunmadığı halde kaçak bil şekilde parfüm üretip piyasaya süren kuruluşların ürünleri de bir hayli fazla bulunmaktadır. Bu korsan parfümcüler ürünleri steril olmayan ortamlarda üretmekte ve uzun dönemde insan vücuduna zarar verecek olan maddeleri kullanmaktadır. İnsanlara çevresindeki mağazalarda gördüğü ucuz parfümler her ne kadar cazip gelse de uzmanlar yetkili sertifikası olmayan kuruluşların ürettiği ürünleri almayı kesinlikle önermemektedir. Parfüm alırken ürünün markasına ve orijinalliğine bakmanız önerilmektedir.

Dünya çapında sadece parfüm üretmek için kurulan birçok marka bulunmaktadır. Ürettiği parfümleri Dünya’nın her noktasına gönderen bu kuruluşlardan ülkemizde de faaliyet gösterenleri bulunmaktadır. Bu yazımızda Dünya’da erkekler tarafından en çok tercih edilen parfümleri detaylı bir şekilde anlatacağız.

En Güzel Erkek Parfümleri

  • Paco Rabanne – Black XS EDT: Adaçayı, Kadife Çiçeği, Limon, Kehribar ve Siyah Kakule gibi bitkilerin karışımı ile oluşan bu parfüm, ülkemiz erkekleri tarafından da oldukça fazla tercih edilmektedir. Parfümün kalıcılığı ise orta seviyede olmaktadır.
  • Hermes – Terre D’Hermes EDT: Paçuli, Misk, Portakal ve Greyfurt gibi ürünlerin özleri ile yapılan bu parfüm, oldukça uzun olan kalıcılık süresi ile bilinmektedir.
  • Yves Saint Laurent – La Nuit De L’Homme EDT: Karabiber, anason, bergamot, lavanta ve vanilya gibi bitkilerin özleri ile yapılan bu ürün dünya çapında bir üne sahip olmaktadır. Parfümün kalıcılık süresi ise yüksek seviyede olmaktadır.
  • Prada – Luna Rossa Sport EDT: Temas ettiği eşya üzerinde uzun süreler boyunca etkisini gösteren bu parfüm, Çimen, zencefil, misk ve lavanta gibi bitkilerin özleri ile üretilmektedir.
Özetle
En Güzel Erkek Parfümü Markaları
Makale
En Güzel Erkek Parfümü Markaları
Kısa Açıklama
Son yıllarda erkekler kişisel bakımlarına en ez bayanlar kadar önem vermeye başladı. En güzel ve kokusu kalıcı erkek parfümlerini sizler için inceledik.
Yazar
Yayıncı
Ferolle
Yayıncı Logo

Yorum Yaz

It is main inner container footer text